top of page

אילו שאלות נשאל את המגדל?

אז החלטם שאתם רוצים להביא כלב הביתה, החלטתם שאתם רוצים כלב גזעי (אחרי שקראתם והעמקתם בעמוד "למה גזעי") ועכשיו אתם שואלים את עצמכם כיצד נבחר את הכלב שמתאים לנו? מה הם השאלות שעלינו לשאול ולברר לפני רכישת הגור והבאתו הביתה.

המקום להתחיל - עמוד Puppies / המלטות 

ביקרתם כבר בעמוד הגורים שלנו? דבר ראשון מומלץ לבקר בעמוד לראות אילו גורים יש לנו כרגע להציע.

אם ישנה המלטה רלוונטית עבורכם בעמוד המלטות אתם מוזמנים ליצור קשר ישירות עם המגדל.

אם לא מצאתם את שחיפשתם, שילחו לנו הודעה/מייל או הרימו טלפון באמצעות יצירת הקשר או עם בעלי התפקידים ונשמח לעזור לכם.

במידה ולא תמצאו את שאתם מחפשים, תמיד יש אופציה לייבא מאחד מבתי הגידול בחו"ל. קחו בחשבון שאפשרות זאת יקרה יותר, לאו דווקא אומרת שגור שתביאו יתפתח לכוכב, זה אף אחד לא יכול להבטיח לכם בוודאות. אם היבוא היא אופציה מבחינתכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם בעלי התפקידים במועדון. כמובן שכל יעוץ מסוג זה ינתן על ידי בעלי התפקידים במועדון ללא שום תמורה.


כמה עולה???

השאלה הראשונה שלכם אל המגדל לאחר שביררתם שאכן יש לו גורים *לא* תהיה - מה מחיר הגור. מגדלים משקיעים את כל ליבם בגידול הגורים והדבר שהכי חשוב להם הוא הבית שבו יגדל הגור שגדל בידיהם ולא מה המחיר שתהיו מוכנים (או לא מוכנים) לשלם עבורו. המחיר שאותו מבקש המגדל משתנה על פי ראות עיניו של המגדל. כל מגדל מעריך את ההשקעה שלו בגידול בצורה שונה ומתוכה מחליט על מחיר. המועדון לא מתערב במחירים שאותם מבקשים המגדלים עבור הגורים אך אפשר לומר באופן כללי כי המחירים ינועו בטווח של כמה אלפי שקלים.
 

אז איך כן כדאי להתחיל? 
התחילו הפוך, במקום להתחיל בשאלות, ספרו בכמה מילים על עצמכם. מי אתם, מה נסיונכם בגידול כלבים, איפה אתם גרים, אולי במה אתם עוסקים. מי האנשים ובעלי החיים שגרים בבית ומה אתם מחפשים ומעוניינים להעניק לגור החדש שיכנס לביתכם.

לאחר מכן שאלו על הגורים - בני כמה הם, האם יש נקבות ו/או זכרים - סביר שיש לכם העדפה ואם אין לכם, תוכלו להתייעץ עם המגדל ולשמוע ממנו על מי מהגורים הוא ממליץ לכם מתוך מה שסיפרתם על עצמכם. שאלו על הגורים עצמם - תנאי המחייה שלהם, הטיפול הרפואי שעברו עד עתה וכן על החשיפה / סוציאליזציה שעברו (ככל שגור מכיר יותר מצבים כך הוא יוכל להתרגל אליהם ולמנוע פחד או מתח בעתיד).

נעים מאוד - ההורים
התחילו בלבקש מהמגדל שיספר לכם בעצמו על אופי ההורים - כיצד הם מסתדרים עם כלבים אחרים - זכרים/נקבות או באופן כללי עם חיות אחרות. כיצד הם מסתדרים עם שאר בני הבית - בוגרים ו/או ילדים. שאלו האם ההורים עברו בדיקות רפואיות כלשהן. תוכלו קודם לכן לבדוק בעצמכם מה מתבקש בנוהל הגידול של המועדון בכדי לדעת מה הדרישות המינימליות להרבעה של הכלבים. התעניינו בתוצאות התערוכה של הורי הגורים גם אם אתכם באופן אישי לא מעניין להגיע ולהשתתף בתערוכות. השתתפות בתערוכות, התארים שאותם קיבל וכמותם, כמו גם התארים שקיבלו הוריו לפני כן, מצביעים על איכותו. זהו עשוי להיות שיקול בקביעת מחיר הגורים. שימו לב שבעמוד ההמלטות שלנו מתחת לשם ההורים מופיעים התארים שבהם זכו הכלבים.

עוד מידע על תארים תוכלו למצוא בעמוד "אלופי ישראל" ובלשונית מתחתיה המסבירה על תהליך קבלת התארים.

מידע מלא על התארים של שושלת הכלב ניתן לראות בתעודות היוחסין של הכלב (4 דורות אחורה).
 

תיאום ציפיות
עכשיו כשאתם כבר יודעים יותר על המגדל, הכלבים שלו והגורים שנמצאים כעת בביתו זה הזמן לדבר תכלס - מה המחיר שאותו מבקש המגדל עבור הגורים, מתי תוכלו לבוא לראות את האם והגורים (מגדלים נוטים לא לאפשר למתעניינים בגורים להגיע ולראות את הגורים כשהם קטנים וחשופים יותר למחלות). מהם התנאים שהמגדל רואה כהכרחיים עבור הגור להתפתחותו התקינה. יחד תוכלו להגיע למסקנה האם יש באפשרותכם להתחייב למה שהגור הזה הולך לדרוש מכם - כלכלית אבל בעיקר מבחינת הזמן וההשקעה הנדרשים בגידולו.


ביקור ראשון

כאשר אתם כבר מגיעים לבית המגדל, בחנו בעצמכם את התנאים שבהם הגורים גדלים ובדקו עם עצמכם האם התנאים האלה נראים לכם. אם יש לכם אפשרות לראות את הזכר במקום (לרוב לא) התרשמו בעצמכם מתנאי ההחזקה שלו והאופי שלו כמו גם מאופי האמא. שימו לב, יתכן והאמא תהיה פחות נחמדה כיוון שהיא מטפלת כרגע בגורים ולכן לא תראה את הסבלנות הרגילה שלה כלפי זרים. שאלו כמה המלטות היו להורי הגורים לפני כן, ואם אפשר לראות תמונות שלהם.
 

חשיבות דוח ביקורת השגר
אם הגורים כבר בני למעלה מ 7 שבועות שאלו את המגדל אם ההמלטה עברה כבר ביקורת שגר. בביקורת השגר מרכז הגזע (חבר ועד המועדון האחראי על טיפול בנושא הרבעות וגורים) מגיע לבית המגדל, בוחן את תנאי המחייה של האם והגורים כמו גם בודק אם ישנן חריגויות שיש להתייחס אליהם. חובה לבקש מהמגדל לקרוא את טופס ביקורת השגר טרם הקניה. בטופס יופע מידע חשוב ורלוונטי לבעלי גורים המתייחס למה שראה מרכז הגזע בביקורת. יתכן ויהיו התוויות, דרישות ולעיתים גם איסורים שחשוב מאוד לדעת אותם טרם הרכישה.

 

בחירת הגור

כיוון שכבר בחרתם בגזע שאתם מעוניינים להכניס הביתה, כך שכבר עשיתם סינון מסוים בהתאמת האופי של הכלב לכם, אורח החיים שלכם וביתכם. ובכל זאת, מלבד בחירת מין הגור וצבעו כדאי להתייעץ עם המגדל ביחס למה שסיפרתם על עצמכם והניסיון שלכם בגידול כלבים בכלל והגזע הספציפי בפרט, בכדי שיוכל להמליץ לכם מבין הגורים על זה שיתאים לכם במיוחד מבחינת האופי, רמת האנרגיה ובמידה מסוימת רמת הקושי בחינוכו. כמו כן, אם אתם חושבים על כלב/ה להצגה בתערוכות / הרבעות שאלו את המגדל מי מבין הגורים לדעתו יתאים לכך. נציין כי קשה לקבוע את איכות הכלב עוד בבית המגדל, כאשר הגורים עדיין קטנים כל כך. אתם, כבעליו של הכלב, תוכלו להשפיע רבות על התפתחותו של הכלב מעצם השקעתכם וטיפוחכם.

הי, לא לשכוח!
כשאתם יוצאים מבית המגדל עם הגור המתוק החדש שלכם, אל תשכחו לקחת איתכם את פנקס החיסונים של הגור, אם אפשר צילום של תעודות ההורים וטופס ביקורת השגר במידה וכתוב בו משהו אשר רלוונטי לגור שלכם. כמו כן, שאלו באיזה שלב הגור נמצא בלמידת שליטה על צרכים ומה ממליץ לכם המגדל בעניין. שאלו אותו מה הוא מאכיל את הגור, באיזו תדירות ומה הכמות וקחו איתכם כמות אוכל שתספיק לכם לפחות ליום עד שתוכלו לקנות בעצמכם את האוכל שאותו אכל עד היום. מומלץ בחום לקחת מהמגדל בובה או צעצוע שיהווה תזכורת מהמוּכָר והגורים שהשאיר מאחור.

 

כי תמיד נשארת שאלה אחרונה לשאול
גם לאחר הרכישה, במידה ויש לכם שאלות, גם אם הן "קטנות" או מרגישות "מטופשות" מומלץ לפנות למגדל ולהתייעץ איתו. לרוב המגדל יידע לייעץ בנוגע לגידול הגור מבחינה התפתחותית ובריאותית. כדאי לשאול את המגדל אם הוא מכיר וטרינר ו/או מאלף מומלץ באזור מגוריכם. כמובן שבכל שאלה מקצועית / רפואית יש לפנות לאיש מקצוע.

מקווים שהצלחנו לענות על שאלותיכם ותהיותיכם באמצעות עמוד זה. 

אם נשארו לכם עוד שאלות - נשמח לעזור!

פנו אלינו באמצעות יצירת הקשר או בעלי התפקידים

bottom of page